ETEX®

CrossChem, kopā ar speciālistu komandu, kas jau vairāk nekā 20 gadus veido triboloģiskos savienojumus, ir izstrādājuši unikālu risinājumu, kas optimizē berzes pāra saskarsmes vietas un samazina berzi starp tām izmantojot produktu ETEX®.

ETEX® ir triboloģiska sastāva produkts, kuru izmanto transporta un rūpniecības nozarēs.

ETEX® daļiņas optimizē berzes pāra saskarsmes vietas un samazina berzi starp tām, tādējādi novēršot mehānismu detaļu nodilumu un samazinot enerģijas patēriņu.

Tehnoloģija

ETEX® ir izstrādāts, pamatojoties uz ģeoloģiskas izcelsmes minerāļiem, kas ir plāns daudzkomponentu silikātu maisījums ar slāņainu struktūru. Tas satur apmēram trisdesmit sastāvdaļu un kopā veido jaunu kompozītmateriālu.

Ir vērts atzīmēt, ka ETEX® produkts nesatur tādas piedevas kā molibdēns, varš, alvas un rūpnieciskais dimants, kas samazina berzi, bet augstā temperatūrā tie bieži noved pie koksēšanas vai cieto sadegšanas produktu nogulsnēšanos virzuļa gredzena zonā, kas negatīvi ietekmē dzinēja darbību

ETEX® ir patentēta tehnoloģija, un tas ir videi draudzīgs, bioloģiski noārdāms produkts.

Būtiska atšķirība salīdzinājumā ar eļļas piedevām, kas jāpielej gandrīz pie katras eļļas maiņas. ETEX® jāpapildina pēc noteikta nobrauktā attāluma. Vieglajiem auto tie ir 50 tūkst. km, kravas auto tie ir 120 tūkst. km. un traktortehnikai 2 tūkst. m/st.

Galvenās ETEX® priekšrocības ir — degvielas patēriņa, izplūdes gāzu emisiju un dūmainības samazinājums, automašīnas mehānisma resursu un dinamisko rādītāju palielinājums. Tāpat ETEX® ļauj būtiski mazināt dzinēja vibrācijas, ko tas rada. Šādā veidā izpildās produkta pamatmērķis — iekārtas dzīves cikla pagarināšana.

Kā strādā ETEX®

1. ETEX® nonākšana berzes zonā un berzes virsmas pulēšana.

ETEX® daļiņas ir mīkstākas par metālu un tāpēc tās nevar nelabvēlīgi ietekmēt mehānismus. Berzes slodžu ietekmē berzes zonā notiek minerālu daļiņu sadalīšanās, kas vispirms iekļūst metālu virsmās, pulējot tās no jau izveidotajiem sārņiem un smērvielu sadalīšanās nogulsnēm.

2. ETEX® metāla virsmu piesātinājums.

Nākamais solis ir minerālu atbrīvošana, kas aizpilda nepilnības metāla virsmā, samazinot tās līdz minimumam un dažos gadījumos palielinot to nominālās vērtības.

3. Jauna berzes pāra veidošanās berzes zonā

Veidojas jauna virsma ar paaugstinātu berzes virsmas cietību, kurai ir augstas izturības, aizsargājošs slānis, ar augstu nodilumizturību un ievērojami samazinātu berzes koeficientu. Ir arī vērts atzīmēt, ka izveidojies slānis atdala berzes pāra metālus un neļauj tiem saskarties pat akūtas smērvielas deficīta gadījumā.

Kam ETEX® paredzēts

Viena no mūsdienu aktuālajām sabiedrības problēmām ir izdevumi, kuri nepiecešam berzes pakļauto transportlīdzekliem un mehānismu atjaunināšanai.

Pareizas triboloģiskas sastāvs atrisina berzes problēmas.

Mūsu uzņēmums piedāvā pretberzes risinājumus visu veidu mehāniskajiem vai hidrauliskajiem transportlīdzekliem vai iekārtam.

ETEX var izmantot visiem transporta veidiem un ražošanas nozarē, kā:

  1. Transporta uzņēmumi (autobusu parki; taksometru parki; loģistikas uzņēmumi; dzelzceļi);
  2. Rūpnieciskā ražošana;
  3. Mašīnu ražošana;
  4. Celtniecības aprīkojums;
  5. Kalnrūpniecības aprīkojums;
  6. Kuģu būve (jūras un upju transports);
  7. Metalurģija;
  8. Naftas un gāzes ražošanas uzņēmumi.

Zinātniskie pētījumi

ETEX® efektivitāte un kvalitāte ir arī zinātniski apliecināta.

Vibrācija ir vispārējs mehānismu stāvokļa rādītājs, kas tiešā veidā atspoguļo detaļu berzi pāra saskarsmes vietās.

Viens no vienkāršākajiem veidiem kā pārbaudīt ETEX produkta ietekmi uz dzinēju un citiem mehānismiem, ir izmērīt vibrāciju pirms un pēc produkta lietošanas. Mērījumus veic ar speciāli paredzētu iekārtu – vibrometru. Mērījumi tiek veikti automašīnas dzinēja četros dažādos punktos. Vibrometrs ir pievienots izvēlētajās vietās un mērījumus veic pie ieslēgta dzinēja. Pēc apstrādes ar ETEX® produktu veic atkārtotus mērījumus, tajos pašos punktos.

CrossChem ir veicis vairākus zinātniski pētnieciskos darbus, kas tiešā veidā akcentēti, lai detalizētāk pārliecinātos par produkta ETEX® efektivitāti.

Viens no pētījumiem tika veikts sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU), iepriekš zināma kā Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) un SIA “EKL/LS” (UPS pilnvaroto pārstāvi Latvijā), pētījuma mērķis bija pārbaudīt un analizēt ETEX® produkta īpašības un ietekmi uz transportlīdzekliem.

Ir veikts pētījums sadarbībā ar Rīgas Tehnisko Universitāti (RTU). Pētījuma mērķis bija pārbaudīt un fiksēt berzes koeficenta un nodiluma pazeminājumu izmantojot produktu ETEX® un kā laboratorijas rezultāti apliecināja, ka berzes koeficients pazeminājies par 10% un nodilums par 11% pēc ETEX® lietošanas.

Publikācijas

Video

Vai Jums ir jautājumi par ETEX?

Sazinieties ar mums un mēs atbildēsim uz Jūsu jautājumu.

Citi produkti un pakalpojumi

AdBlue®
AdBlue® staciju tīkls
CrossChem Laboratorija
AUS40®
Auto ķīmija
Rūpnieciskā ķīmija
Uzglabāšanas tvertnes
Minerālmēsli
lv
en
lv

Contact us

lv
en
lv

Sazināties

Jaunums!
Uzpilde tagad vēl ērtāka ar CrossChem AdBlue uzpildes staciju aplikāciju!​