Pacēlājs ved Urea maisu CrossChem AdBlue ražotnes teritorijā Olainē

SIA CrossChem – ražots Latvijā

CrossChem ir Latvijas uzņēmums, kas nodarbojas ar auto ķīmijas ražošanu un izplatīšanu, ķīmisko vielu pārkraušanu, fasēšanu, ievērojot un nodrošinot augstākos darba drošības un darbības standartus. Uzņēmums dibināts 2007. gadā un jau 2009. gadā izveidoja savu ķīmijas ražotni Rīgā, Maskavas ielā 450A (Rumbulā). Ķīmiskās vielas, kuras tiek izmantotas ražošanā, ir uz ūdens bāzes un ar zemu riska līmeni. Ražošanas procesā netiek radīti videi, dabai un cilvēkiem kaitīgi izgarojumi, izmeši un vielas.

Galvenie produkti ir auto ķīmija – AdBlue, vējstiklu šķidrumi, antifrīzs un tosols. Šķidrumi tiek fasēti dažādos tilpumos no 1 līdz 1000 litriem pēc klienta vēlmēm un vajadzības. CrossChem auto ķīmija tiek ražota saskaņā ar ISO un VDA (German Automotive Industry Association) standartiem. Esam vienīgais akreditētais AdBlue auto ķīmijas ražotājs Baltijā. Tāpat uzņēmums ir oficiālais Kingspan pārstāvis Latvijā un izplata dažādiem šķidrumiem paredzētās stacionārās un mobilās tvertnes, nodrošinot tās ar aprīkojumu un servisu.

Izpētot patērētāju vēlmes un vajadzības, pēdējo gadu laikā uzņēmums daudz darba un laika veltījis AdBlue uzpildes staciju tīkla izveidei un attīstībai. Pašlaik darbojas 10 stacijas (8 Latvijā un 2 Igaunijā), kurās ar CrossChem klientu kartēm iespējams iegādāties AdBlue. Nākamo gadu laikā uzņēmums plāno palielināt staciju skaitu ne tikai Baltijā, bet arī ārpus tās.

Uzņēmumam attīstoties un paplašinot savu darbības sfēru, ar esošajām platībām nepietiek, tāpēc CrossChem šogad pieņēma lēmumu pārcelt savu ražotni uz Olaines novadu, kur jau pāris gadus darbojas CrossChem meitas uzņēmums CrossChem Latvia, kas nodrošina beramo ķīmisko preču pārkraušanu, uzglabāšanu un loģistiku.

Pārcelšanās posmā tiek modernizēta arī AdBlue ražotne un palielināta ražošanas jaudas kapacitāte. Tā kā liela daļa izejvielu tiek piegādātas ar dzelzceļa starpniecību, atrašanās nepārtrauktā izejvielu piegādes punkta tuvumā ir ekonomiski pamatota.

CrossChem Terminālis savu darbību uzsāka 2016. gada augustā un kopš pirmās darbības dienas pieteicis sevi kā augstu prasībām atbilstošu pakalpojumu sniedzēju. Pašlaik tas ir viens no jaunākajiem un modernākiem ar dzelzceļu transportējamo beramo kravu pārkraušanas un fasēšanas termināļiem Latvijā. Terminālis aizņem 2 ha, tā teritorijā atrodas noliktavu, ražošanas un biroju ēkas ar kopējo platību 5500 m2.

SIA CrossChem kolektīvs saviem klientiem, sadarbības partneriem un Saimnieks LV lasītājiem saka paldies par sadarbību, kā arī novēl priecīgus Ziemassvētkus un panākumiem ražīgu 2019. gadu! Lai piepildās visas Jūsu cerības un vēlmes!

Šis raksts oriģināli publicēts žurnālā Saimnieks (Decembris, 2018).

Jaunums!
Uzpilde tagad vēl ērtāka ar CrossChem AdBlue uzpildes staciju aplikāciju!​