Olainē noslēdzas Latvijā pirmās AdBlue® testēšanas laboratorijas būvniecība

CrossChem jaunā produkta AdBlue® EVO ieviešanas projekts, kas top sadarbībā ar Norvēģijas grantu (Norway Grants), nonācis finiša taisnē — galvenajā ražotnē Olainē izveidota AdBlue® laboratorija, kas Baltijā vadošam AdBlue® ražotājam analīzes ļaus veikt tepat Latvijā. Laboratorijas izveidē investēti vairāk nekā 250 tūkstoši eiro.     

Jau vairāk nekā gadu CrossChem strādā pie tā, lai ražošanā varētu ieviest jaunu, augstvērtīgu produktu AdBlue® EVO — AdBlue® versiju, kas spēj strādāt gan paaugstinātas slodzes, gan zemu temperatūru apstākļos un būtiski samazina tā ietekmi uz vidi visā produkta dzīves ciklā. 

“Neskatoties uz ekonomikas izaicinājumiem, kas ražotājus šī gada otrajā pusē piespieduši mazināt savus apgriezienus, CrossChem apņēmīgi turpina attīstības plānu, darbojoties pie jaunā produkta AdBlue® EVO palaišanas tirgū. Lai to īstenotu, ir tapusi jauna AdBlue® laboratorija, kas būtiski atvieglos un paātrinās mūsu produktu attīstīšanas iespējas, jo CrossChem laboratorijās testē katru saražoto AdBlue® partiju pirms šķidrums nonāk pie klienta, lai pārliecinātos par produkta kvalitāti. Tāpat jaunā laboratorija samazinās mūsu operatīvās izmaksas, jo katrs saražotā produkta paraugs vairāk nebūs jāsūta uz ārzemju laboratorijām – testēšanu varēsim veikt tepat uz vietas, mazinot arī transportēšanas radītos izmešus,” uzsver Ričards Andersons, CrossChem valdes priekšsēdētājs.

Pēdējā pusgada laikā galvenajā ražotnē Olainē norisinājies intensīvs darbs — izveidotas un aprīkotas laboratorijas telpas ar nepieciešamajām iekārtām, mēbelēm, materiāliem, reaģentiem un traukiem, kā arī apmācīti darbinieki. Tāpat CrossChem komandai pievienojies ķīmiķis-analītiķis, lai nodrošinātu precīzu analīžu testēšanas kārtību, kā arī pārskatu sagatavošanu. CrossChem laboratorija būs vienīgā Baltijā, kas spēs veikt unikālas AdBlue® ķīmisko vielu analīzes. Savu darbību testa režīmā tā uzsāks gada nogalē, bet pilnā jaudā darbosies pēc tam, kad 2023. gadā notiks tās starptautiskā akreditācija, ļaujot sniegt laboratorijas testēšanas pakalpojumus arī citām ieinteresētajām pusēm.

Kopumā AdBlue® EVO ieviešanas projektā ieguldīts nepilns miljons eiro, no kuriem 223 tūkst. eiro ir Norvēģijas grantu  programmas “Bizness un Inovācijas” atbalsts. Papildu jaunajai AdBlue® laboratorijai attīstības projekta ietvaros CrossChem top arī jauna ražošanas un fasēšanas līnija. Jauno produktu plānots ieviest tirgū 2023. gada otrajā pusē.

Jaunums!

Uzpilde tagad vēl ērtāka ar CrossChem AdBlue uzpildes staciju aplikāciju!

lv
en
lv
lv
en
lv
Jaunums!
Uzpilde tagad vēl ērtāka ar CrossChem AdBlue uzpildes staciju aplikāciju!​