CrossChem sadarbībā ar Norway Grants investēs ražotnē teju pus miljonu eiro

Latvijas uzņēmums SIA CrossChem ieguvis vairāk nekā 223 tūkstošus eiro Norvēģijas grantu (Norway Grants) programmā “Bizness un Inovācijas” projektam “Jaunu produktu ieviešana ražošanā SIA CrossChem”. Kopējā projekta summa sasniedz teju pusmiljonu – 495 859 eiro. Piesaistītos līdzekļus izlietos jaunā produkta “AdBlue® EVO” ieviešanai ražošanā. 

“AdBlue® EVO” ir jaunākās paaudzes AdBlue® šķidrums, kas, pateicoties CrossChem īpaši izstrādātajai formulai, spēs strādāt gan paaugstinātas slodzes, gan zemu temperatūru apstākļos, nezaudējot savas īpašības, tieši pretēji – saglabājot augsto kvalitāti un papildus saudzējot SCR sistēmu mehānismus. Projekts paredz jaunā produkta ieviešanu līdz 2023. gada septembrim.

Ričards Andersons, CrossChem valdes priekšsēdētājs uzsver: “Norvēģijas finanšu instruments ļaus CrossChem izveidot īpašu, “AdBlue® EVO” ražošanai nepieciešamu laboratoriju, kā arī iegādāties jaunākās paaudzes aprīkojumu ražošanas procesu nodrošināšanai. “AdBlue® EVO” projekta īstenošana ir vēl viens solis pretī “nākotnes kvalitātei”, uz kuru mēs kā uzņēmums tiecamies – ar nepacietību gaidām, kad mūsu jaunais produkts varēs nonākt pie klientiem.” 

CrossChem ir piedalījies atklātā konkursā “Zaļo inovāciju un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu ieviešana ražošanā”, kas ļāvis iegūt 223 137 eiro līdzfinansējumu projektam. Programmas īstenošanu nodrošina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ar mērķi veicināt sadarbības veidošanu un stiprināt divpusējās attiecības starp Latviju un Norvēģiju.

“Esam priecīgi, ka ar Norvēģijas granta atbalstu tiks modernizēta vēl viena ražotne Latvijā, ieviešot ražošanā jaunu produktu zaļo inovāciju jomā, kas palīdzēs samazināt slāpekļa oksīda daudzumu automašīnu izplūdes gāzēs. Augstu vērtējams, ka šis projekts tiks īstenots partnerībā ar Norvēģijas kompāniju Produkt og Produksjonsutvikling AS, kas dalīsies savā pieredzē un kopīgi meklēs labākos risinājumus jaunā produkta ražošanai un testēšanai Latvijā,” saka Jānis Ločmelis, LIAA Norvēģijas finanšu instrumenta departamenta direktors.

Par CrossChem:

SIA CrossChem ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums un vienīgais Vācijas auto industrijas asociācijas VDA (Verband der Automobilindustrie) akreditētais dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidruma AdBlue® ražotājs Baltijā, kas kopš 2007. gada nodrošina Latvijas un pasaules lielākos transporta parkus, degvielas uzpildes staciju tīklus un neskaitāmi daudz gala patērētājus ar šo transporta nozarei svarīgo produktu. CrossChem ir vairāk nekā 15 rūpnīcas visā pasaulē, kā arī uzņēmums nodrošina eksportu uz vairāk nekā 50 pasaules valstīm. Latvijā radītā AdBlue® ražošanas sistēma ir viena no tehnoloģiski attīstītākajām pasaulē, sniedzot CrossChem ievērojamas konkurētspējas priekšrocības un elastību uzņēmuma turpmākajā attīstībā. 

Par AdBlue®:

AdBlue® ir dīzeļdegvielas piedeva, kas būtiski samazina automašīnu izplūdes gāzu kaitīgo  izmešu nokļūšanu vidē, neitralizējot apmēram 98% no visiem dīzeļdzinēja radītajiem slāpekļa oksīdiem (NOx) nekaitīgā slāpeklī un ūdens tvaikos. AdBlue® var lietot tādos transportlīdzekļos, kas aprīkoti ar selektīvo katalītisko reducēšanas sistēmu (SCR).

Par Norvēģijas grantiem:

Norvēģijas granti un EEZ granti ir Norvēģijas ieguldījums zaļā, konkurētspējīgā un iekļaujošā Eiropā.

Ar Norvēģijas un EEZ grantu palīdzību Norvēģija palīdz samazināt sociālās un ekonomiskās atšķirības un stiprināt divpusējās attiecības ar saņēmējvalstīm Centrāleiropā, Dienvideiropā un Baltijā. Norvēģija cieši sadarbojas ar ES, pamatojoties uz Līgumu par Eiropas Ekonomikas zonu (EEZ). Norvēģija kopā ar citām donorvalstīm no 1994. līdz 2014. gadam ir piešķīrušas atbalstu 3,3 miljardu eiro apmērā.

Norvēģijas grantus finansē vienīgi Norvēģija, un tie ir pieejami valstīs, kas pievienojās ES pēc 2003. gada. Laikposmā no 2014. līdz 2021. gadam Norvēģijas grantu atbalsts sasniegs 1,25 miljardus eiro. Šā perioda prioritātes:

  1. Inovācijas, pētniecība, izglītība un konkurētspēja un pienācīgs darbs
  2. Sociālā iekļaušana, jauniešu nodarbinātība un nabadzības mazināšana
  3. Apkārtējā vide, enerģētika, klimata pārmaiņas un ekonomika ar zemu izmešu līmeni
  4. Kultūra, pilsoniskā sabiedrība, laba pārvaldība un pamattiesības
  5. Tieslietas un iekšlietas


Par projektu:

Projekts “Jaunu produktu ieviešana ražošanā SIA “CrossChem”” saņem grantu 223 137 EUR apmērā no Norvēģijas. Projekta mērķis ir ieviest ražošanā jaunu produktu AdBlue® EVO.

lv
en
lv
lv
en
lv
Jaunums!
Uzpilde tagad vēl ērtāka ar CrossChem AdBlue uzpildes staciju aplikāciju!​